Auteur Topic: Tot welke leeftijd zijn agapornissen vruchtbaar?  (gelezen 4714 keer)

lilifeeh

  • Donzig vogeltje
  • **
  • Berichten: 58
    • E-mail
Tot welke leeftijd zijn agapornissen vruchtbaar?
« Gepost op: maart 19, 2017, 15:47:29 pm »
Hoi allemaal,

Ik heb dit nog niet op het forum kunnen vinden dus vraag ik het maar  :zwaai: Ik ben de gelukkige eigenaar van een mannetjes roseicollis, maar sinds zijn partner vorig jaar overleden is zoek ik een nieuw popje. Sinds ik uit huis woon zou ik ook graag een nestje willen (bij mijn ouders ooit een nestje gehad maar die wilden daarna niet meer), maar aangezien mijn aga al 10 jaar is was ik benieuwd of dat überhaupt wel lukt. Ik heb wel ergens gelezen dat popjes rond de 6 jaar stoppen met eitjes leggen, maar hoe zit het met de mannetjes? Zou mijn mannetje nog wel in staat zijn om het eitje te bevruchten, of is ie echt een oude opa en zit het er niet meer in?  :lol

Ik heb ergens gelezen dat één persoon een aga had van 11 die 2 van de 5 eitjes had bevrucht, maar geen idee of dit een uitzondering is haha.

Graag hoor ik of jullie een idee hierover hebben!

Janina

  • Agalover
  • Bijtgrage aga
  • *****
  • Berichten: 54774
    • E-mail
Re: Tot welke leeftijd zijn agapornissen vruchtbaar?
« Reactie #1 Gepost op: maart 24, 2017, 22:07:39 pm »
Sorry voor het late antwoord.
Het ligt een beetje aan de kleur van de agapornissen. Als het een wildkleur is, zijn ze langer in staat om voor nageslacht te zorgen ;)
Welk soort / mutatie heb je?
Without my pets my house would be clean and my wallet would be full, but my heart would be empty!


lilifeeh

  • Donzig vogeltje
  • **
  • Berichten: 58
    • E-mail
Re: Tot welke leeftijd zijn agapornissen vruchtbaar?
« Reactie #2 Gepost op: april 01, 2017, 16:49:55 pm »
Hoi!

Ikzelf heb een Roseicollis Aqua, komt uit een nestje van wildkleur en aqua DD geloof ik, ik ben niet zo heel goed in namen van de kleuren ; ) .

Nu weet ik ook niet zo goed hoe ik een foto hier kan toevoegen, zie wel dat ik afbeelding kan toevoegen maar ik kom er niet uit.. Maar ik heb wel een link van een foto van hem: https://www.instagram.com/p/BQn59kqgv2w/?taken-by=agagreeny

Janina

  • Agalover
  • Bijtgrage aga
  • *****
  • Berichten: 54774
    • E-mail
Re: Tot welke leeftijd zijn agapornissen vruchtbaar?
« Reactie #3 Gepost op: april 01, 2017, 17:37:00 pm »
Ooooh wat een knapperd  :hart: :hart: :hart:

Dit is een mutatie, dus dat zal rond de 10 jaar liggen. Ik zou het gewoon uitproberen, wie weet  :fluiten: :fluiten: :fluiten:
Without my pets my house would be clean and my wallet would be full, but my heart would be empty!


Rickie

  • Klein eigenwijsje
  • ***
  • Berichten: 118
Re: Tot welke leeftijd zijn agapornissen vruchtbaar?
« Reactie #4 Gepost op: februari 08, 2019, 13:36:08 pm »
ik heb een personata wildkleur pop
van ongeveer 3 en een half jaar oud
en een blauw personata mannetje van ongeveer dezelfde leeftijd.
ik heb aan het begin wat problemen gehad met kweken (calciumtekort en legnood)
maar vorig jaar heb ik een heel mooi nestje gehad van 4 jongen allemaal wildkleur.
werkt het bij deze beestjes zo dat ze als ze te oud zijn gewoon geen eieren meer leggen of moet je zelf opletten dat je ze op een bepaalde leeftijd geen nestgelegenheid meer geeft?
dat vroeg ik me af, want ik wil niet dat het popje dood gaat omdat ik ze een nestje wilde laten maken.